Jednoduché akordy na kytaru se naučíte velmi rychle

Kytara je perfektní nástroj pro samouky vzhledem k tomu, že při jisté dávce trpělivosti budete poměrně brzy schopni zahrát některé zejména trampské, folkové či lidové skladby. Vystačíte s jednoduchými akordy na kytaru https://petanovykurzy.cz/akordy-pro-zacatecniky/, které jsou považovány za základní, a s nimiž by se začátečníci měli seznamovat nejdříve.

kytara pro samouky

Seznamte se s hmatníkem – kytarový hmatník je jedna z prvních věcí, na kterou musíte brát zřetel při výběru nástroje. Někomu vyhovuje širší, jinému užší, každý má jinak velkou ruku a jinak reaguje na stisk prstů na strunách v součinnosti s oporou protilehlé části dlaně. Výběru hmatníku věnujte mimořádnou pozornost, stejně velkou, jako při akustice a životnosti nástroje.

kytarové akordy

Budete mít zpočátku bříška prstů bolavá – každý, kdo někdy začínal s hraním na kytaru, si stěžoval na bolavé prsty. Je to celkem pochopitelné, protože struny mají malý průměr a pokožka je natolik měkká, že reaguje na stisk ocelových či nylonových strun velmi citlivě. Při pravidelném tréninku se však brzy vytvoří ochranná vrstva tzv. mozolů a nemusíte mít obavy, že by hraní bylo i nadále bolestivé. S mozoly na rukou je to podobné, jako s mozoly lidí, co se živí tvrdou manuální prací, např. kopáči, anebo s venkovany v dávné minulosti, kteří pracovali na poli a chodili v létě naboso, takže se jim vytvořily i mozoly na chodidlech.

S jakými akordy začít? K těm nejjednodušším patří D-dur, D7, D-moll, G-dur, A7, A-moll, A-dur, C-dur, C7, E-dur, E7, E-moll a s touto znalostí vystačíte u některých jednoduše laděných písní v repertoáru tuzemském i zahraničním. Jistě vás potěší, že se váš kytarový zpěvník začne postupně rozšiřovat do větších rozměrů a časem zařadíte i akordy složitější a náročnější jak na prstoklad, tak jednotlivé přehmaty. Velkou výhodou je, že alespoň teoretickou přípravu hraní na kytaru zvládnete sami, např. s informacemi z Internetu, a budete tak schopni lépe reagovat na výuku s odborným lektorem.