Zaskákejte si do bazénu pro zdraví a svěžest

Sledujete někdy v televizi skoky do vody? Nebo se na ně jdete podívat přímo na závodiště – do bazénu? Je to báječná podívaná, co říkáte? Když se to umí, je radost se na takového borce dívat. Tím vás samozřejmě nenabádáme k tomu, abyste se odhodlali ke skoku z desetimetrové věže bez patřičného tréninku, a nedopadli jako Mr. Bean v té známé grotesce, chceme vám jen naznačit, že byste to mohli zkusit třeba ve vašem bazénu. Bazén zapuštěný do země je totiž ideální příležitostí zaskákat si jen tak, pro radost, a to i bez většího výškového rozdílu.

pes skáče do vody

Ke skákání do bazénu toho vlastně moc nepotřebujete, pouze plavky, které z vás nespadnou po dopadu do vody, aby z toho nebyl trapas, a zároveň samozřejmě volnou vodní hladinu, abyste někomu neskočili přímo na ramena. A proč vám vlastně skoky do vody doporučujeme?

Je to perfektní zbraň proti stresu – stresu se musíte postavit a ne mu podléhat. Chcete to zdravější stravu, více klidu a odpočinku, pravidelný spánkový režim a mimo jiné i vhodný pohyb. Některé pohybové kreace mají proti stresu vyšší účinnost, například skákání na trampolínách a také skákání do vody. Nemusí však jít jen o ukázkové šipky, vystačíte s docela obyčejným kufrem nebo balvanem, pokud váš dopad připomíná do vody hozený kámen. Jde hlavně o to řádně si skok užít a mít z něj radost.

skok do vody

Rozproudíte tím lymfatický systém a podpoříte imunitu – pohyb v bazénu včetně skákání je skvělý pro zlepšení přirozené imunity. K přirozeně fungujícímu imunitnímu systému vám nebude stačit pouze dostatek ovoce a zeleniny, je zapotřebí dostatečně se hýbat, aby lymfatický systém mohl odvádět zplodiny metabolismu a zároveň rozvádět po těle živiny. A váš bazén zapuštěný vám k tomu může výrazně napomáhat v podstatě každý den, kdy je vhodné počasí na koupání a pobyt na zahradě. Pochopitelně k tomu můžete přizvat i vaše blízké – rodinu a přátele.