Co se děje se ženou na mateřské a rodičovské dovolené?

Už jste si asi někdy všimli, že mateřská a rodičovská dovolená ženu změní, mnohdy až k nepoznání. Prostě během této doby je úplně jiná. V čem se ženy mění?
kudrnaté holky
Myšlení
Nejspíš už jste zaslechly větu „má mlíko na mozku“ nebo „je úplně vykojená“. Faktem je, že spousta žen během soustavné péče o dítě trpí po stránce myšlení a socializace. Ono fakt, že celý den mluvíte jen na nemluvně a na psa mluví sám za sebe. Krom toho že vám nikdo neodpovídá, si taky budete připadat jako blbec. Hodně k tomuto stavu přispívá i nevyspání ale spousta žen bojuje s častým zapomínáním a zhoršeným vyjadřováním (zúžení slovní zásoby).
Vzhled
Svobodná žena ráno vstane, dojde si na toaletu, dá si sprchu, umyje si vlasy, vyfouká je, učeše, nalakuje, nachystá si pořádnou snídani, uvaří si kafe, v klidu se nají a poté pokračuje líčením a oblékáním do práce. Co z toho stihne maminka s malým dítětem? Asi tu toaletu, když se zadaří. Je tedy logické, že se ženy většinou vzhledově trochu změní. Většinou začnou nosit praktické účesy jako je culík či drdol (výhoda je, že miminko netahá za vlasy), minimalistické líčení je jasnou volbou a oblečení musí být prostě čisté. Pokud není zrovna pozvracené, pak je to výhoda. Jsou sice ženy, co se vzhledově nezmění a jsou nadále krásné a pečují o sebe, ale popravdě moc jich není.
kvočna u kuřátek
Priority
Z žen, které se dříve pravidelně velice rády bavily se často stávají maminky, které si raději hodí nohy nahoru než by šly tancovat. Priority se prostě změní. Důležitější je najednou dítě, rodinná pohoda, teplo domácího krbu a hlavně chvíle klidu s kávou či knížkou a prostě relax. Hodnoty se samozřejmě mění celý život. Zatímco za svobodna vedou žebříček cestování a kariéra, jakmile se rozhodneme mít dítě, dostává se najednou do čela právě potomek a rodina. Rodina poté zůstává v hodnotovém žebříčku až do konce života.