Hurá na kola

Cykloturista a také cyklistika je od jara do podzimu nejrozšířenější sportovní aktivita. Pravdou je, že se zde věkové meze nekladou a díky dnešním možnostem si můžeme vybrat jízdní kolo přesně na míru do terénu. Tudíž již žádná dřina jako za dob našich prarodičů, ale paráda. Cyklistika je dnes podporovaný druh dopravy, a proto vzniká stále více nových cyklostezek, které skutečně dosahují až miliónových hodnot. Cesty jsou různé a také tvořené tak, aby byly bezpečné. Většinou na vesnicích je tvoří přírodní povrch, ale jinde zase vznikají pěkně široké a hladké koridory. Výhodou je, že se cyklista pohybuje oddělen od běžné dopravy, což je poměrně bezpečnější.
značka cyklostezka.jpg

Vyšlapeme si zdraví

Jízda na kole skutečně prospívá našemu zdraví. Nejen, že se pohybujeme na čerstvém vzduchu, ale naše jízda ovlivňuje mimo jiné příznivě rizikové faktory rozvoje aterosklerózy, vysokého krevního tlaku, cholesterolu, vysokého tlaku, ale i obezity. Dokonce i běžné vyjížďky 2x týdně ovlivní nitrooční tlak, který později souvisí s tvorbou zeleného zákalu. Ženy zase mohou být spokojeni se svými zadními partiemi, které se tímto rozhodně posílí a nohy pěkně zeštíhlí. Mnozí mají zkušenosti s redukcí celulitidy. No ať je to, jak je to, na každého bude působit pravděpodobně něco jiného. Pravdou je, že se můžeme dostat na místa, kam bychom se automobilem těžko dostali, zastavit si kdykoliv a pořídit z našeho výletu i krásné fotky.
cyklista v lese.jpg

Vybíráme správné kolo

Všechna kola mají v podstatě stejný základ. Jsou složena z rámu, kol, řídítek, představce, sedla, převodů a brzd. Komponenty se pak liší kvalitou, možnostmi použití, hmotností a designem.
muži na kolech.jpg

Rozlišujeme pak různé typy:

Cruisery – pohodlná kola, která jsou určena do města na nákupy, do školy, do práce, zkrátka spíš patří do města.

Trekkingová – zde už vyrážíme na silnice, cyklostezky a zpevněné cesty.

Krosová – ideální pro cykloturistiku na zpevněných komunikacích, polních i lesních cestách.

Horská – existuje několik druhů, kde hlavní roli hraje rám a vidlice. Také poměrně širší pláště s hrubším vzorkem si poradí v náročnějším terénu mimo cesty.

Silniční – nejsou vhodná do terénu, ale spíš na závodění.

Skládací – ideální kolo do auta, kde nezabere větší místo, než zavazadlo.

V nabídce jsou další možnosti, ale v prodejně vám rádi poradí správný druh jízdního kola.