Jak na řasy v bazénu

Jako majitelé bazénu jistě dobře víte, jak důležitá je pravidelná kontrola bazénové vody a její údržba. Vaším prvotním úkolem by mělo být po celou koupací sezónu jednou týdně zkontrolovat kvalitu vody za pomocí testeru, který Vám ukáže, v jakých hodnotách se nachází PH vody, které ovlivňuje funkci chlorových přípravků a samozřejmě obsah aktivního chloru ve vodě. V případě jakéhokoliv nedostatku je nutné okamžitě zasáhnout a dodat požadované přípravky bazénové chemie. Pokud náhodou tuto pravidelnou kontrolu opomenete, může se stát, že napříště, když sundáte bazénovou plachtu, zjistíte, že se Váš bazén změnil v nevzhlednou zelenou páchnoucí bažinu, tudíž že se Vám ve vodě začnou množit řasy. Máte štěstí, protože na každý problém se najde řešení. Tedy i na řasy v bazénu platí, že stačí použít přípravek proti řasám zvaný algicid Chlorito.cz .

plavkyně

Přípravek proti řasám algicid pomáhá proti množení řas a jejich růstu. Je možné jej přidávat do bazénové vody i preventivně při každé kontrole, ale samozřejmě je účinný i při takových nárazových akcích. Pokud už je voda ve Vašem bazénu zelená a plavou v ní řasy, nestačí pouze do vody přidat tento přípravek, ale je nutné také z vody odstranit již vzniklé řasy. Jejich odstranění docílíte za prvé za pomocí filtrace, dále pak za pomocí kartáčů, kterými odstraníte řasy přirostlé ke stěnám bazénu a také za pomocí vysavače. Pokud využijete všech těchto pomocníků, je jisté, že výsledek se velmi rychle dostaví.

malý potápěč

Ovšem vždy je jednodušším a hlavně účinnějším řešením těmto situacím předcházet. Ale to už se vracíme zpátky na začátek. Prostě a jednoduše, provádějte pravidelnou kontrolu za pomoci testeru a dodávejte do bazénové vody pravidelně dostatek chloru, přípravky na srovnání PH a můžete samozřejmě preventivně přidávat i algicid. Tím předejdete i dalším možným problémům a budete si moci užívat svého bazénu po celou koupací sezónu.