Jak si vytvořit webovou stránku zdarma

Nic na světě není zadarmo. To platí i o provozování internetových stránek. Ty jsou totiž umístěny ve virtuálním prostoru, který si buď musíme koupit nebo pronajmout od jeho majitele. A to není něco, co by většina z nás chtěla. Naštěstí existují firmy, které nabízí právě tento prostor zadarmo. Díky tomu nemáme s naším webem žádné náklady, což je ideální zejména pro běžné lidi, kteří si chtějí pouze vytvořit stránku, kde by mohli prezentovat své výrobky či úspěchy.

 

příklad internetové stránky

 

Jak tedy zařídit, abychom za svou internetovou stránku nemuseli platit? Není to nijak složité. Stačí se zaregistrovat na jednom z webů, které právě tuto možnost nabízí. Následně vám již nic nebrání v tom, abyste se dali do práce na vytváření svého webu. Většina z nich je navíc konstruována tak, že vás celým procesem provede a není zde potřeba žádná znalost programování či kódování, takže to zvládne i běžný člověk.

 

Zde se můžeme ptát, proč tuto možnost nevyužívají všichni. Koneckonců, každá firma chce omezit své náklady, a toto je jedna z možností, jak to udělat. Co jim v tom tedy brání? Překážek je zde hned několik.

 

Tou hlavní je značně omezený prostor. To pocítíme zvláště v případě, že na své stránce chceme mít mnoho obrázků či fotografií, jako tomu bývá například u katalogů zboží. Samozřejmě je možné dokoupit více prostoru, avšak to už stojí peníze.

 

různé šablony pro web

 

Další problémem mohou být limitující možnosti designu. Co se vzhledu týče, máte v podstatě na výběr z několika přednastavených šablon. Pokud se vám žádná z nich nelíbí nebo se nehodí, máte smůlu. To značně omezuje kreativitu, která je v tomto případě velmi důležitá. V neposlední řadě je to fakt, že na vaše webové stránky budou umístěny reklamy, přičemž vy nemáte žádnou kontrolu nad jejich rozmístěním ani obsahem. A to rozhodně nevypadá dobře, pokud chceme působit profesionálně. Je tedy jasné, že tato možnost rozhodně není vhodná pro každého. Proto bychom měli dobře zvážit, než se pro ni rozhodneme.