Kokosové produkty

Kokos je exotické ovoce, které má pro nás velký význam, protože obsahuje velmi zdravé látky. I nás jej kromě klasických výrobků můžeme zakoupit jako olej.

Kokosové produkty

Zajímavý plod

Za tímto plodem samozřejmě stojí velmi známý kokosovník ořechoplodý, pročež jeho přirozeným místem výskytu jsou spíše tropické oblasti. Jeho plod poznáte velmi snadno, protože má hnědou pevnou skořápku a uvnitř se nachází pro nás důležitá dužina a kokosová voda. Vyniká i svou hmotností, jenž se zhruba pohybuje přes dvě kila, což je při pádu slušná váha. Palma klidně vyroste do výšky až 30 metrů a pokud se jí daří a je značně vyspělá, tak dokonce může urodit přibližně 150 kokosů.

kokosové palmy

Vzhledem k jeho užitku byl lidmi konzumován již od dávných dob, ovšem před třemi tisíci lety přišlo i cílené pěstování. Vzhledem k tomu, že jeho semeno je jedním z největších, a ještě k tomu má dobré vlastnosti pro úspěšné zaklíčení a růst, tak se vyskytuje v poměrně hojném množství. Jako poslední musíme zmínit tři otvory na plodu, kdy mnoho lidí neví proč tu vlastně jsou. Je to hlavně kvůli klíčení semena a následnému růstu, protože jednou prochází klíček a dalšími dvěma vyživovací svazky.

Výrobky

Vzhledem k tomu, že je kokos opravdu chuťově skvělý, a ještě k tomu v našich podmínkách ho zase v takové míře nejíme, protože se obvykle dováží z daleka, takže mám opravu chutná. Proto se z něj také vyrábí další produkty, kdy se využívá přírodního plodu a z něj se vyrobí velmi užitečná surovina. Jedním z takových je kokosový olej, který se právě vyrábí z kokosové dužiny. Proces je poměrně jednoduchý, protože se vezme tato plně přírodní dužina, kterou následně lisujeme a následně už vytéká kvalitní olej.

kokosový ořech

Tento výrobce používá metodu za studena, kdy se nepoužívají vysoké teploty, a proto zůstanou zachovány veškeré důležité látky prospěšné našemu zdraví. Prodává se v balení kokosový olej 1000ml, přičemž to je ideální možností, kdy jej koupíme za výhodnou cenu, a ještě k tomu nám vydrží delší dobu. Kromě širokého vyžití v kuchyni se dá dokonce využívat v kosmetice, což je rozhodně zajímavá složka třeba na pokožku a vlasy, kdy se zbavíme suchosti.