Omalovánky k vytisknutí

Dětství je obdobím plným pohádek, rozličných aktivit a velké dávky fantazie. Úkolem rodičů je fantazii rozvíjet a postarat se o to, aby si ji dítě udrželo po co nejdelší část svého života. Fantazii můžeme rozvíjet různými způsoby, tím nejlepší a nejsnazším je kresba, vytváření nebo dotváření obrázků a vyprávění příběhů. Díky omalovánkám můžete všechny tři cesty spojit v jednu.

pastelky barvy

Internetová stránka www.pekneomalovanky.cz nabízí omalovánky k vytisknutí zdarma. Omalovánky jsou prakticky a přehledně roztříděny hned do několika kategorií, tudíž během chvíle najdete právě tu, kterou hledáte. Má vaše dítě rádo zvířátka nebo spíše autíčka? Je fanouškem Lvího krále nebo spíše Shreka? Sháníte omalovánku hodící se k určité události, jakou je Mikuláš nebo svatba? Jistě si vyberete tu pravou.

Omalovánky jsou vhodné jak pro chlapce, tak i pro dívky, a to všech věkových kategorií. Spokojení budou také rodiče těch nejmenších malířů, neboť mezi omalovánkami naleznete také kategorii určenou pro batolata. Kreativitě se meze nekladou. Sami budete překvapeni, jak vaše dítě pojme byť i ten nejvšednější obrázek.

děti malování

Z vymalovaných omalovánek se dají tvořit příběhy. Povyprávějte si s dětmi, co se stalo princezně ztvárněné na obrázku. Kam asi míří hasičské auto a jaká dobrodružství čekají medvídka Pú? Vedle klasických pohádkových postav můžete vybírat i z mezi dětmi oblíbených pohádkových hrdinů, jakými jsou pejsci z Tlapkové patroly, postavy z Ledového království nebo lokomotiva Tomáš.

Myslíte, že jsou omalovánky určeny jen dětem? Tak tomu jistě není. Omalovánky jsou formou antistresové terapie, díky níž můžete relaxovat a dopřát si chvíle odpočinku. Krásně si při nich vyčistíte hlavu, potrénujete soustředění a trpělivost. V nabídce jsou omalovánky vhodné pro dospělé, přičemž mezi nejoblíbenější patří právě mandaly.