Sportujte stylově

K získání vysněné postavy někdy zkrátka nestačí jen upravit jídelníček, ale je potřeba začít také cvičit. Jak si vybrat funkční, ale zároveň stylové oblečení na cvičení?

žena cvičí

Kalhoty

Ačkoliv už taháte ze skříně staré tepláky, nebude to to nejlepší možné řešení. Tepláky bývají plandavé a mohou při cvičení akorát tak zavazet. Pokud nemáte nohy na šortky, ideální volbou budou legíny. Přesněji řečeno sportovní legíny, které bývají navrženy přímo k účelu cvičení, tudíž absorbují pot, skvěle sedí a nikde nesjíždějí, ani neprosvítají. Lze je zakoupit v různých designech, tudíž si vybere každý. Při výběru tedy dbejte především na kvalitu.

Tričko

Zde se nachází větší množství variant. Velké vytahané tričko raději předem odložte. Chcete-li skrýt nějaký ten špíček, můžete zvolit elastická trička se stahovacím efektem. Pokud patříte ke štíhlejším typům, můžete si dovolit cvičit ve sportovní podprsence. Dobrou volbou bude také termo nátělník, ve kterém se více zapotíte, avšak dávejte pozor na přehřátí organismu.

Obuv

Obuv volte opatrně a dbejte na kvalitu, protože špatná obuv při cvičení vám může způsobit vážné zdravotní následky. Obuv volte dle typu cvičení. Například na venkovní běhání kupte dobré běžecké tenisky, jejichž podrážka utlumí náraz způsobený dopadem nohy na tvrdou zem. V tělocvičně zase bude potřebovat protiskluzovou obuv a jógu můžete cvičit na boso. Volte kvalitu, nejlépe boty z prodyšného materiálu, obsahující absorbční vložky (protože při cvičení se vám zapotí i nohy). Dejte pozor na správnou velikost, protože není dobré aby vás boty tlačily, nebo jste v nich naopak zakopávali.

žena při běhu

Nezapomínejte…

Při cvičení nezapomínejte na správný účes. Pokud máte delší vlasy, zapleťte je do copu, nebo stáhněte do tzv. koňského ohonu. Vlasy by se vám při cvičení neměly plést pod ruce, padat do očí, nebo lepit na čelo. V případě že hodláte cvičit s nářadím, pořiďte si i speciální bezprsté rukavice na cvičení, které zabrání tomu, že vám nářadí ze zpocené dlaně vyklouzne, nebo získáte pár mozolů.

Hledáte-li kde nakoupit kvalitní a funkční oděv na cvičení, navštivte ověřený e-shop Disstyle.cz.