Stěhování bez zbytečného stresu

Slyšeli jste už o známém přísloví, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. No co si budeme povídat, něco na tomto pořekadle asi bude. Ovšem s trochou přípravy a organizace se zvládne přestěhovat každý. Pojďme se společně podívat na tipy, díky kterým se zvládnete přestěhovat, než byste řekli švec.

společné balení

Pokud máte možnost přestěhovat se ještě před příchodem zimy, rozhodně se stěhováním neotálejte. Vše bude daleko snazší než s příchodem zimy, kdy nejsou namrzlé chodníky i ve městech nic neobvyklého. Navíc v místnostech se při stěhování víří prach a bude možné otevřít okna a vyvětrat, v zimě už by to tak jednoduché nebylo. I tato doba koronavirová má řadu výhod, děti jsou doma a se stěhováním mohou pomoci, případně je na pár dní pošlete na prázdniny k babičce a dědovi, abyste měli na balení věcí klid.

Ještě než se začnete bezhlavě pouštět do bezhlavého balení do krabic, je potřeba si vytvořit plán, kterým se budete během stěhování řídit. Vše důkladně promyslet a připravit. Zvládnete stěhování na vlastní pěst nebo se raději vložíte do rukou stěhovací firmy. Pokud se spolehnete jen na vlastní svaly, máte už domluvené půjčení auta? Půjčovna dodávek Praha je jednou s možností, jak se přestěhovat právě bez pomoci odborníků.

Stěhování na vlastní pěst nebo firma?

Je pravda, že stěhovací služby rozhodně nepatří k těm nejlevnějším. Je proto potřeba připravit si řádově tisíce korun, které padnou právě na stěhovací firmu. Na druhou stranu se nebudete muset o nic starat a zbytečně se táhnout s těžkými spotřebiči a nábytkem.

bílá dodávka

Stěhování svépomocí vyžaduje fyzickou zdatnost, kterou ne každý z nás disponuje. Nutností je samozřejmě i větší auto, které převeze nadměrný náklad.

Důležité je, aby celá akce proběhla co možná nejrychleji. Kvalitní stěhovací firmy mají profesionály, kteří mají léta zkušeností a krom samotného stěhování pomohu i s balením a montáží nábytku.