Čím nás může překvapit moderní LED halogen

LED halogen je výkonný zdroj světla, s nímž se setkáváme na sportovištích, v nákupních centrech, ale také v podobě průmyslového osvětlení výrobních komplexů. Nahrazuje zastaralou technologii halogenových žárovek a přináší značné výhody z několika důvodů: Kromě volitelné barvy světla a lepšího barevného podání se největší výhodou jeví finanční stránka.LED halogeny v obývacím pokoji

Osvětlení pro průmyslové účely

Jednou z hlavních předností moderní technologie LED je úspora nákladů. Tu lze rozdělit do dvou základních segmentů, a sice do nákladů na instalaci, údržbu a pravidelnou výměnu zdrojů, a druhý bod investic spočívá v platbách za elektrickou energii. Finanční rentabilita se ve srovnání s technologií halogenových a vláknových žárovek projeví v domácnostech, ale především v širším rozsahu využití, do něhož lze zahrnout i průmyslové komplexy výrobní sféry.
V průmyslových svítidlech dosud převládaly výbojky a halogenové žárovky. Výbojky si stále drží svůj standard v mnoha odvětvích vzhledem k tomu, že jde o nejsilnější zdroj umělého světla, ale v současné době roste zájem o moderní LED halogeny Lightpark.cz. Co nám mohou nabídnout?
Nízký příkon – díky inovacím ve vývoji těchto zdrojů neustále roste hodnota světelného toku (množství světla), který vyžaduje čím dál nižší spotřebu elektřiny. Tím dochází k úspoře výdajů za energii řádově v desítkách procent a právě u výkonných zdrojů je tento jev velmi markantní. Kupříkladu stowattový halogenový reflektor zvládne zastoupit 15 W LED halogen, což u velkých skladových a výrobních prostor představuje značný finanční profit.LED halogeny v kuchyni
Dlouhodobý bezúdržbový provoz – někteří renomovaní výrobci garantují životnost těchto zdrojů po dobu dvaceti až sta tisíc hodin, zatímco stávající osvětlení je nutné měnit již po dvou až pěti tisících hodinách. Tím se sníží náklady nejen na výměnu světel, ale na další výdaje, kupříkladu zajištění vysokozdvižných mobilních plošin a proplacení pracovní činnosti https://www.ledveci.cz/led-reflektory/s-cidlem zaměstnanců odborných profesí.