Inspirace pro pohodové pobyty s dětmi


Pokud doma nějaké ratolesti máte, nebo jste je alespoň před léty měli, jistě si dobře uvědomujete, jak důležité je nabídnout jim dostatek podnětů k tvořivé zábavě. Koupit jim nový smartphone, připojit jej k internetu a sledovat, jak se nastupující generace baví nad Facebookem, dokáže kde kdo, ale věnovat se jim tak, aby si do života něco odnesly, už tak snadné není.
panenka ve sněhu


Rodinné lyžařské areály


V České republice se nachází přibližně tři stovky míst, kde se můžete pustit s lyžemi ze svahu. Pouze zlomek z nich však může nabídnout přátelskou atmosféru na úrovni, kde se děti nebudou nudit, kde se pobaví i dospělí, a kde najdete i zajímavé okolí pro večerní procházky a návštěvy kaváren, cukráren a zábavních podniků. Vyhlášeným místem pro zimní pobyty, ale i pro ty v ostatních ročních obdobích, jsou obce Desná a Albrechtice v Jizerských horách. Na relativně malé ploše je tu soustředěno velké množství lyžařských terénů, z nichž většina disponuje dětskými vleky a vhodnými sklony sjezdovek. Velkou předností tohoto kraje Jizerských hor jsou nádherné výhledy.
modrá obloha

Zábava nemusí končit ani večer, je možné navštívit nedaleký liberecký aquapark, nebo si zajistit ubytování v některém penzionu s bazénem, podnětné jsou i zajímavé výlety do okolí – vlakem do Smržovky přes stoletý kamenný viadukt, do Harrachova – Mýtin, odkud je pěkný pohled na celé město a lyžařský areál na Čertově hoře, k Mumlavským vodopádům, k vodní nádrži Desná Souš, k rozhledně Štěpánka v Kořenově a Královka nad Bedřichovem, do Josefova Dolu k nejdelší sjezdovce Jizerských hor, na Mariánskou horu, odkud vedou výchozí běžkařské tratě Jizerskohorské magistrály. 

Jizerské hory jsou tak trochu v zákrytu lesku a slávy Krkonoš s věhlasnými středisky v Peci pod Sněžkou, v Janských Lázních a ve Špindlerově Mlýně, ta jsou však v sezóně přeplněna výletníky a sportovci, a poklidná dovolená s dětmi se tu mění na stresující honičku podobnou té ve městech.