Kdy je důležité, aby děti odložily chytrý telefon

Určitě i vy moc dobře víte, že se každé malé dítko učí velmi rychle. Je tedy přirozené, že se děti mohou rychle stát závislé na elektronice . Může se dokonce stát, že je elektronika donutí, aby si přestaly hrát a přestaly se věnovat povinnostem. Je jedno jestli se jedná o školu, hry s dětmi nebo dokonce rodinnému životu.
kluk u chalupy
Ptáte se, jak vychovat potomka, aby nebyl závislý na sledování chytrého telefonu? Aby nebyl závislý na hře nebo sociálních sítích?
Máme pro vás hned několik tipů, jak vytvořit jakési zóny, do kterých telefon určitě nepatří. Pravda je ale taková, že tyto pravidla musíte dodržovat i vy sami a to z toho důvodu, aby se to vaše děti naučily.
kluk s mobilem
Telefon by se děti měly odnaučit používat například u hlavního jídla dne. Určitě i vy znáte to, že se těšíte, až konečně přijdete domů, pozdravíte se s rodinou a pustíte se do jídla. Pokud vám ale zazvoní telefon, máte tendenci jej vzít. Nedělejte to a svému dítěti zakažte nosit ke stolu telefon také. Oni se bez vás jistě chvíli obejdou. Vaše dítě také vydrží bez konverzace nebo her. Společné stolování je něco, co by mělo být otázkou klidu. Nejideálnější by bylo něco takového začít omezovat alespoň jednou týdně a poté postupně dny přidávat. Dítě si díky tomu zvykne a věřte, že něco takového zajisté prospěje i vám.
Takovým dalším místem by mohla být restaurace, nebo prostory kde je klid doslova vyžadován. Je sice hezké, že by chytré telefony mohly naplnit čekání na jídlo, ale proč si kazit chuť technologii, když máme jeden druhého? Pokud jste v restauraci se svými dětmi, zabavte je historkami, anebo si popovídejte. Jestliže jste například v čekárně u lékaře, dejte dítěti místo telefonu do ruky papír a pastelky.
Nebo co takhle v autě? Tam své dítě máte zcela pod kontrolou. Musí se s vaší přítomnosti prostě vyrovnat. Pokud mu zakážete nosit mobil do auta, uvidíte, že vám časem ještě poděkuje. Pamatujete si ještě, jak jste trávili jízdu v autě vy? Určitě jste si také zpívali, povídali si nebo hráli všelijaké hry. Aplikujte něco takového s vašimi dětmi i vy.