Interiérový zázrak jménem tekutá tapeta – Pro koho se hodí a jaké výhody nabízí?

Trápí vás nepěkné stěny plné nerovností a chtěli byste si je dát nějak do pořádku? Pokud hledáte snadné a rychlé řešení, vsaďte na tekuté tapety. O co jde?

Interiérový zázrak jménem tekutá tapeta – Pro koho se hodí a jaké výhody nabízí?

Pokud si chcete proměnit interiér a přemýšlíte, čím by to bylo nejlepší, vyzkoušejte tekutou tapetu. Tapety známe úplně všichni, jenže tekuté tapety jsou úplně jiné a také se i jinak nanášejí na zeď. Bude se vám s nimi dobře pracovat, všechno jde velmi rychle, snadno a bez zbytečného nepořádku. Navíc tekuté tapety jsou přírodní, vhodné tedy i do dětských pokojů nebo jsou vhodné i pro alergiky.

oživte svůj interiér

Proměňte interiér a vyrovnejte nedokonalosti

Tekutá tapeta nemá s tou klasickou příliš společného, především jde o barevný prášek, tedy sypkou a suchou hmotu, která se musí nejdříve promíchat s vodou, aby se mohla aplikovat na stěny. Tedy i samotná aplikace je zcela odlišná, než u běžných papírových tapet, které jsme byli zvyklí lepit na stěny. Ovšem tyto tapety aplikujeme za pomocí válečku či malířské stěrky, hmota je však pevná a tak nekape a nadělá nepořádek jako malířská barva. A výhody tekuté tapety? Může se aplikovat i na stěny, které mají nerovnosti, jsou mírně popraskané a nejsou předem oškrábané. Tapeta dobře přilne a zajistí lepší vzhled zdiva, který je také trvanlivý.

Tekuté tapety ale především nabízejí zcela jiný vzhled interiéru, různé barevné kreace a kombinace, velmi příjemný pocit na omak a také výborné izolační vlastnosti. Tyto tapety se postarají o izolaci tepelnou i zvukovou, odolávají navíc i vlhku.

nanášení válečkem

Kam s ní?

Pokud se ptáte, kam se tekuté tapety nejvíce hodí, odpověď je jednoduchá. V podstatě kamkoliv, obrovskou výhodou je i to, že se vyrábí čistě z přírodních materiálů, nehrozí tedy žádné vylučování toxinů a chemických látek do vzduchu a to i během samotné aplikace, i proto ji lze dát do prostor, kde se vyskytují alergici, astmatici nebo malé děti. Tapety také velmi rychle schnou.

Zaujala vás tekutá tapeta? Pokud ano, můžete si s ní zcela proměnit stávající vzhled interiéru a určitě nebudete litovat.