Trampolíny a plavání – vhodné sporty pro děti i dospělé

Připadá vám, že byste měli začít pravidelně cvičit, zhubnout, zvýšit fyzickou kondici a psychickou odolnost? No jo, ale to je jen teorie a od praxe bývá v mnoha případech tak vzdálená. Jaký sport si vlastně vybrat, aby nebyl příliš otravný, namáhavý, depresivní, a aby zároveň přinášel nějaké výsledky?

venkovní trampolína

Zasportujte si doma

Některým lidem vůbec nevyhovuje, když musí cvičit v kolektivu a předvádět své schopnosti, výdrž a talent, kde jste druhým na očích tak, jako kdyby vás někdo na procházkách v lese snímal kamerou. Těch důvodů, proč tomu tak je, může být celá řada: Vadí vám, že jste obézní, máte rádi své vlastní tempo, nevyhovuje vám vydýchaný vzduch v uzavřených prostorách, nevhodná hudba, prostředí, příliš teplý nebo chladný vzduch a konečně cvičení v prostředí, které důvěrně znáte, a není daleko od bydliště.

trampolína s ochrannou sítí

Kdo má možnost cvičit doma, je v tomto směru ve výhodě a jediné, co zpravidla řeší, je vůle a vlastní motivace. Pokud se ke cvičení odhodláte, máte svůj plán a systém, pak je právě domácí prostředí ideální.

Ideální je i skákání na trampolíně https://www.goodjump.cz/trampoliny-s-ochrannou-siti vzhledem k tomu, že tento pohyb není extrémní zátěží pro kloubní chrupavky a páteřní obratle, což je typické např. pro silové sporty, posilovny a atletické běžecké disciplíny. A máte-li nějaké to kilo navíc (a dnes je takových lidí celá řada), je výhodné začít právě s takovým sportem.

Střídejte skákání s plaváním v bazénu – uplavat kilometr v bazénu a pak si zaskákat – nebo opačně, je metoda, s níž zaznamenáte obrovské úspěchy. V kombinaci s vhodnou stravou můžete získat ideální postavu během krátké doby. Zaměstnáte většinu svalstva, budete se cítit svěží, v lepší náladě, a s optimističtějším pohledem na svět. Právě plavání a skoky na trampolínách si totiž stále udržují dobré reference a patří k nejoblíbenějším sportům mezi dospělými i dětmi.