Jezte zdravě. Pomůže to vaší postavě

Mít velkou nadváhu rozhodně není žádná výhra a co se obezity týče, platí to dvojnásob. Obojího je ale možné se zbavit, a sice pomocí lepšího jídelníčku.

Jezte zdravě. Pomůže to vaší postavě

Každý by chtěl mít štíhlou a pokud možno i vypracovanou postavu. Problém je, že ne každý chce pro to něco udělat. V naší zemi je takových lidí až překvapivě málo, což je s podivem, jelikož sami svou vlast rádi prezentujeme jako zemi sportovců. To ale platí hlavně o profesionálech. Valná část republiky na nějaké sportování, myšleno aktivní, z vysoka kašle, a pak to tak vypadá. Patříme mezi nejobéznější společnosti v Evropě a jestli to bude takovým tempem pokračovat dál, brzy se budeme škrábat na první příčky i ve světě.

Jablka

Cvičení a obecně pohyb jsou rozhodně pro správné zpracování tělesných tuků důležité, ale daleko důležitější je strava. Hodně záleží, co člověk do sebe nahází, ne že ne. Ovšem ne každý, kdo si o sobě myslí, že trpí obezitou, jí opravdu má. Tento údaj se totiž nelze dozvědět z váhy, ale pro větší přesnost je lepší vypočítat si bmi index. Číslo, které v něm vyjde, je pak třeba brát opravdu vážně. V případě, že nebude příliš lichotivé, je potřeba se na svůj jídelníček podívat pěkně zblízka a případně provést vhodné změny.

Tučné vynechte

Hlavní je vynechat ze stravy tučná jídla a samozřejmě i sladkosti. Obojí je sice chutné a v našich končinách obzvláště, ale vysoce nezdravé a rozhodně se po takových potravinách tloustne jedna radost. Když už tučné, tak ryby. Ty nevadí, jelikož hlavně u mořských ryb je tuk naopak vysoce zdravý a podporuje organismus. Rovněž nevadí kuřecí a další drůbež, když se správně udělá. Co se naopak hodně doporučuje, to je zelenina, ovoce a luštěniny. Toho lze beztrestně sníst co hrdlo ráčí.

Vhodný dezert

Konzultace neublíží

Většina lidí u nás hubne bez konzultace s odborníkem, a to je možná chyba. Držíme různé diety, které jsou často pochybné a mylně se domníváme, že nám to pomůže. Hubnutí je disciplína, kterou by měl mít pod dohledem dietolog nebo výživový poradce. V případě, že na to zapomeneme, je dost možné, že se nakonec nedočkáme takového efektu, v jaký doufáme.