Levné ubytování České Budějovice neznamená, že bude nudné

Levné ubytování České Budějovice vám zprostředkuje dovolenkový či víkendový pobyt po celý rok. Kdo si uvědomuje, že trávit dovolenou v Česku neznamená žádný ústupek, je ve výhodě, neboť naše země je nesmírně bohatá na přírodní krásy i historické památky.

náměstí ve dne

Co by vám nemělo na Českobudějovicku uniknout

Předně bychom vás chtěli ujistit, že Jižní Čechy jsou jednou z nejkrásnějších oblastí nejen Evropy, ale i celého světa a není reálné zde vyjmenovat všechna překrásná zákoutí, která tu jsou lidem k dispozici. Tak alespoň namátkou některá z nich si tu připomeňme v tomto krátkém článku:

Přes Rudolfov, Hlincovou horu, Libín a Domanín na Třeboň – doporučujeme vám tuto trasu, která vás překvapí krásnými výhledy na město, povede vás kolem rybníků, krajinou luk a remízků a můžete ji zakončit u rybníka Svět v třeboňských lázních Aurora.

Stezkou podél Vltavy na Hlubokou – milovníci cyklistiky si tu užijí příjemnou trasu podél vodního toku, který přispívá k přirozené vlhkosti v krajině a ionizovanému vzduchu. Cyklostezka je dlouhá deset kilometrů a zvládnou ji i malé děti, můžete tu využít i in-line brusle.

zámek Hluboká

Podél Vltavy na opačnou stranu – z Boršova nad Vltavou pěšky buď proti proudu řeky po červené značce, anebo cyklotrasou mezi obcemi Vrábče a Křemže do Holubova, Třísova a k Dívčímu Kameni. Nádherná trasa, která vás jistě mile překvapí a ujistí vás v přesvědčení, že tento kout republiky patří k nejzajímavějším (nejen) v naší zemi.

Český Krumlov a Kleť – máte-li zájem si dopřát další úžasné zážitky, vydejte se na kole či autem ještě dál, po okresních silničkách z Holubova ke Krásetínu a lanovkou na Kleť. Poté můžete směřovat přes Zlatou Korunu k Českému Krumlovu a kromě samotného městského jádra a renesančního zámku s rozsáhlým parkem můžete obdivovat celou sluncem ozářenou scenérii z vyhlídkových bodů nad městem od Domoradic a Přísečné.