Kolagen a jeho účinky na lidské tělo

Kolagen se v těle přirozeně tvoří, ale s přibývajícím věkem postupně klesá jeho produkce a to již po třicátém roku věku. A to má neblahé účinky na lidské tělo. Protože kolagen se vyskytuje téměř v celém těle. Kolagen je totiž takovým přírodním pojivem. Vyskytuje se například ve vlasech, nehtech, zubech a v pleti, ale také v celém pohybovém aparátu. Tedy i v kostech, svalech, vazech i kloubech.

Proto je velmi důležité začít jíst pestrou a vyváženou stravu i mladém věku, ale s přibývajícím věkem to platí o to více. Také je třeba nezapomínat na odpočinek, ale i dostatečný kvalitní a zdravý pohyb. Ale velkým pomocníkem právě v předcházení nedostatku kolagenu je ho přijímat i z vnějšku pomocí doplňků.

žena při běhu

Při pravidelném a dlouhodobém užívání kvalitního kolagenu, který je dobře vstřebatelný pro lidské tělo, brzy pocítíte pozitivní Kolagen účinky Orcacollagen. Pozitivní účinky pocítíte ve všech oblastech, kde se kolagen vyskytuje. Vlasy budou zdravější a pružnější a stejně tak nehty. I zuby budou odolnější a zdravější. Pozitivní účinky pocítíte i v pohybovém aparátu. Pohyb nebude tak bolestivý, také se sníží takové to typické praskání kloubů, které se projevuje právě při nedostatku kolagenu. No a samozřejmě jsou pozitivní účinky i na kůži po celém těle. Kůže je pružnější, kolagen také bojuje proti celulitidě. Pleť je elastická a již vzniklé vrásky se dále tolik neprohlubují a také se předchází vzniku nových hlubokých vrásek.

zdravá pleť

Ale je třeba najít opravdu kvalitní kolagen. A také kolagen užívat pravidelně a dlouhodobě. Ale pozitivní účinky pocítíte již klidně už po třech či čtyřech týdnech. Kolagen se nemusíte bát používat dlouhodobě. A s přibývajícím věkem to pro vás bude velmi komfortní záležitost, protože budete cítit, jak vám doplnění kolagenu dělá velmi dobře a jak kolagen pomáhá udržet zdravé a vitální tělo.