Natřete to nepěkným ďolíčkům

Pomerančová kůže, celulitida, nepěkné ďolíky na stehnech a hýždích. Noční můra skoro každé ženy. I když nemáme nadváhu, často se jí bohužel nevyhneme. Celulitida se totiž netvoří jen z tuku ale také z přebytečné vody v těle. Boj s ní je na dlouhé lokty, ale dá se porazit. Důležité je vědět jak na to a hlavně se o pokožku starat. Změna ale začíná už u toho, co jíme a jestli se hýbeme. Jenže i všechno odříkání a dřina, nám většinou stojí za to, abychom mohli v létě ukázat krásné, hladké a pevné nohy. A ono to možná ani nebude tak strašné, jak se může na první pohled zdát. Nepotřebujete ani předraženou kosmetiku, stačí dodržovat několik rad a použít dobré a osvědčené domácí pomocníky.

zrnková a mletá káva

·         Pomůže změna jídelníčku: to jak vypadáme, se logicky odrazí i v tom co konzumujeme a dostáváme do svého těla. Každá velká změna těla si žádá i obměnu jídelníčku. Hlídat si co jíme bychom měli alespoň trochu i v případě, že se snažíme zbavit celulitidy. Snažte se vynechat všechna instantní jídla a jezte hodně ovoce a zeleniny, ryby, drůbeží maso a hodně pijte čistou vodu.

·         Masírujte se:proto aby celulitida zmizela, je potřeba prokrvit buňky. Doporučuje se drobná masáž postižených míst. Je to snadné a dělat to můžete klidně večer u televize. Dělejte to tak, jako byste se štípali. Nemělo by vás to bolet, ale něco cítit byste měli, tak poznáte, že to děláte dobře. Používejte také masážní rukavice, těmi přejíždějte po kůži a ve sprše si k tomu dopřejte peeling. Úplně postačí, když budete kůži masírovat zrníčky cukru.

·         Hýbejte se: pohyb vám také rozproudí krev a tak se při boji s celulitidou doporučuje hlavně běh, jízda na kole nebo na kolečkových bruslí. Pomoci ale umí i obyčejná chůze.
pomerančová kůra

·         Každý měsíc si dejte očistnou kúru: detoxikace organismu vždycky tělo nakopne, každý měsíc si tak jeden den naordinujte detoxikační kúru, podle vlastního výběru. Pomoci vám může také jablečný ocet nebo ananas.

·         Vsaďte na kávu: káva je jedním z nejlepších bojovníků proti celulitidě, kofein totiž pořádně rozjede váš krevní oběh. Vyzkoušejte výborný domácí recept, potřebovat budete jen mletou kávu a obyčejný krém. Krém smíchejte s kávou a touto směsí masírujte a potírejte postižená místa. Nejlépe to provádějte ve sprše, nejen že alespoň nic neušpiníte, voda ale také pomáhá na prokrvení buněk. Doplňte tedy masáž o sprchování střídáním teplé a studené vody.