Není půjčka jako půjčka

Pokud už jste se někdy zajímali o to, jaké půjčky se vám nabízejí, možná jste byli překvapeni, kolik různých nabídek v našich končinách máme. Lze si tu půjčovat od bank i nebankovních společností, a navzdory zákazu bych si troufnul tvrdit, že se najdou dokonce i lichváři, půjčovat si lze peníze dlouhodobě i jenom na velice krátkou dobu, můžeme si brát půjčky velké i malé, provázené nízkými, vysokými i extrémními úroky a poplatky, z nichž jsou některé průzračně jasné, zatímco u jiných se v podmínkách poskytnutí vyznají snad jedině odborníci na ekonomické právo…

jeden frank

Prostě si máme z čeho vybírat. A také si vybíráme, protože to jinak nejde. Když už si potřebujeme přilepšit půjčkou, musíme si vybrat tu, jež nám pomůže a neuškodí, a již pochopitelně také dostaneme. Není možné, aby si spotřebitelé brali podnikatelskou půjčku a podnikatelé naopak půjčku spotřebitelskou, není ani trochu rozumné brát si předraženou krátkodobou půjčku na dlouhou dobu ani si půjčovat velkou sumu, když nám stačí pouhých pár korun navrch.

A vybírat si musíme především tak, abychom námi zvolenou půjčku dostali a pak ji také zvládli bez problémů splatit.

dolary Hongkong

Ale co ti, kdo jsou na tom ekonomicky velice špatně a nemají tudíž na výběr, protože je v bankách odmítají pomalu automaticky? Co si mají počít ti, kteří málo vydělávají a navrch mají třeba i záznamy v registrech dlužníků a exekuce?

Pro ty se naštěstí také vhodná nabídka najde. Ti se mohou obrátit přinejmenším na nebankovní společnost, kde se jim nabízí hypotéka bez dokládání příjmů. Ta je tu totiž pro všechny, kteří se mohou za její splacení zaručit zástavou nemovitosti a mají z čeho splácet. A takových lidí je i mezi těmi, kdo to mají právě hodně složité, dost a dost.

A i vám může taková nebankovní hypotéka někdy prospět. Až už nebudete vědět, kudy kam, a nebudete mít nic než nějakou nemovitost. Což v bance nestačí, ale tady ano.