Nepodceňujme estetiku

Lidem jde stejně jako všem ostatním živým tvorům v první řadě o to, aby uspokojili své elementární životní potřeby. Tedy aby se v první řadě najedli a napili, aby si zajistili bezpečí, aby měli kde bydlet a podobně. Ale protože jsme vyššími bytostmi, ani plné uspokojení v těchto záležitostech nestačí k tomu, abychom se měli. Máme totiž i své nároky, co se týká estetiky. Potřebujeme nejenom to, co je funkční, ale i to, co nám dělá dobře na duchu, co je hezké na pohled.

Vždyť si jenom zkuste představit, jak skoupý a ne zrovna příjemný by byl náš život, kdybychom žili jen ve strohém pouze funkčně zařízeném prostředí. Existovali bychom, ale za krásný život by se to považovat určitě nedalo.

koule vánoční

A tak si my lidé zpříjemňujeme život tím, že si pořizujeme krásné věci, ke kterým se posléze uchylujeme, když nám není právě dobře na duši, když se potřebujeme potěšit pohledem na nějakou tu krásu, když chceme uspokojit své estetické cítění. A zatímco se někteří z nás spokojují se sériově vyráběnými a tedy tuctovými ozdobnými a okrasnými předměty, jiní volí spíše kvalitu a tedy Selvintech, firmu zabývající se obchodováním výlučně s ručně zhotovovanými a tedy unikátními dekorativními předměty.

koule ve sněhu

Tady se dá sehnat výhradně to, co bylo skutečně zhotoveno lidskýma rukama, tady nejde o něco, co automaticky vytvořil nějaký stroj. Tady jde o ruční práci šikovných našinců, kteří si výrobou tohoto sortimentu doma přivydělávají, a jde o výtvory představující hodnotu, jež je nesporná a s níž se u tuctových výrobků nedá počítat. A proto zde nabízené ozdobné a dekorativní předměty slaví úspěchy nejen u nás, ale i v dalších zemích Evropské unie.

Na své si tu můžete přijít i vy. A to bez ohledu na to, zda zrovna sháníte něco, čím byste si ozvláštnili prostředí, nebo zda si naopak chcete domácí prací po tuto firmu přivydělat. Protože obojí je tu možné.