Učení dítěte chůzi

Dítě se postupně vyvíjí až nadejde fáze učení prvních krůčků, s čímž mu můžeme významně pomoci. Chůzi také dost ulehčí správně navržené chodítko.

Učení dítěte chůzi

Hezky postupně

Vývoj dítěte je postupný proces, do kterého patří i přechod na chůzi. Nejčastěji se nejprve potomek plazí, potom leze po čtyřech a až následně přichází samotná chůze. Jakmile si ji dítě osvojí, tak sami uvidíte, že za chvíli bude běhat jako splašené. Samozřejmě některé děti začnou třeba chodit a vynechají před tím lezení po čtyřech. Jestliže se mi to zatím nedaří, tak se ničeho nebojte a nepospíchejte, protože sami uvidíte, že nakonec bude běhat jako splašené.

chůze dítěte

Nejlepší je mu ze začátku pomáhat a dělat mu podporu. Osvědčené je chytnutí za ručičky, kdy bude dítě před Vámi a společně budete chodit, kdy dbejte na správný postoj a pohyby. Při takovém trénování doma není potřeba žádná obuv, kvůli správnému vývoji klenby. Venku je zase potřeba nohu zpevnit a chránit před různými předměty, takže musíme pořídit vhodnou obuv. Tu pečlivě vyzkoušejte a nešetřete na ní, aby měla dobrý vliv na růst nohou.

Chodítko pomáhá

Když dítě přidržujeme, tak mu děláme dobrou oporu, díky čemuž získá potřebnou stabilitu a chůze je potom mnohem snadnější. Dřevěné chodítko pro děti je skvělým produktem, který hodně pomůže a celý proces urychlí a usnadní. Má dřevěnou konstrukci, jenž dole pro snadný pohyb jezdí na čtyřech kolečkách. Nahoře je madlo, kterého se dítě uchytí, takže získá stabilitu a může začít chodit i s chodítkem, což je o dost snadnější.

dítě na cestě

Jakmile mu tu půjde, tak bude odvádět i bez něj. Všechny hrany jsou zaoblené a produkt je bytelný, takže je zcela bezpečný i pro ty nejmenší. Velkou výhodou je, že chodítko má více využití. Po jeho stěnách se totiž nachází různé hry a aktivity, jenž dítě zabaví, když se zrovna neučí chodit. Kromě zábavy si na nich dítě trénuje myšlení a jemnou motoriku, takže skutečně má tento produkt něco do sebe. Sami si jej můžete prohlédnout na e-shopu a případně rovnou zakoupit, přičemž cena je opravdu výhodná.