Pár rad před nákupem jídelního stolu

Společné chvíle strávené u jídelního stolu nám nikdo nenahradí. Kvalitní stůl proto musí vyhovovat všem členům domácnosti. Pokud právě přemýšlíte, jaký si do své domácnosti pořídit, pak bedlivě čtěte. Následující řádky vám možná s výběrem krapet pomohou.
stůl v kuchyni
Na co si dát pozor?
Existuje pár zásad, na které bychom při výběru a nákupu jídelního stolu měli myslet. Když je nedodržíme, může se nám pak stát, že budeme při každém jídle myslet na to, co jsme udělali špatně.
Ø  Velikost stolu – odvíjí se hlavně od našich prostorových možností, určitě se nevyplatí kupovat do velké místnosti malý stůl a do malé zase přehnaně velký. Stůl by měl do prostoru hezky pasovat, aby na něj byl také příjemný pohled. Neměli bychom se k němu soukat násilím, odírat přitom židlí zeď nebo se cítit jakkoliv nepříjemně.
Ø  Počet míst k sezení – u správně zvoleného stolu by se měli pohodlně najíst všichni stálí členové domácnosti, myslet můžeme také na návštěvy, pokud je často hostíme, pak se dá přemýšlet o stole rozkládacím, jsme-li však celoročně u stolu tři, pak je zbytečné kupovat šestimístný stůl, který je zbytečně prostorný, spíše se vyplatí čtyřmístný, jež poskytne dostatek prostoru všem stálým strávníkům, a pro případné návštěvy jej můžeme rozložit.
jídelní stůl
Ø  Materiál – na trhu seženeme řadu provedení jídelních stolů, klasicky můžeme vybírat mezi stoly dřevěnými, které se vyrábí z různých typů dřeva, vhodné je tak volit raději kvalitní a odolný použitý materiál, samozřejmě najdeme i levnější alternativy s podýhovaným povrchem v rozmanitých dekorech, nebo stoly skleněné s kovovou konstrukcí s odolným bezpečnostním sklem. Oblíbené jsou také designově přitažlivé stoly, které kombinují různé materiály, mezi nimiž nechybí třeba odolný plast.
Ø  Kvalitní židle – máme-li představu o ideálním stole, měli bychom k němu vybrat správné židle. Samozřejmě se dají sehnat rovnou sety, které nám výběr usnadní, někdy však náš zvolený stůl bývá solitér. Židle by měly být přiměřeně velké a nejlépe ze stejného materiálu či dekoru. Pohodlné posezení je také důležité.
Pak už nezbývá než zasednout k výbornému jídlu spolu s celou rodinou a užít si skvělé jídlo i společnost našich nejbližších.