Bydlení s teplou pohodou

Rodinné vztahy a citová pouta jsou samozřejmě důležitější, než nějaký komfort, ale určitě k vaší pohodě přispěje vždy příjemné teplo.
Když se lidé kupují například postarší dům, chalupu nebo se stěhují do nájemního bydlení, tak v mnohých případech si uvědomí, že to jejich bydlení, zvlášť v chladných měsících je studené, až nepříjemné. Fasáda domu, či interiér bytu může být na pohled až úžasný, ale pokud tam v místnostech nemáte příjemné teplo, je po pohodě.
Co s tím? Zvlášť pokud těch peněz není moc nazbyt a vytápění je a bude i v budoucnu dražší a dražší.
Věřte, že ušetříte, když si své bydlení zateplíte. Nevadí, že už je zima a topná sezóna je v plném proudu. Nikdy není pozdě.
 podlahové vytápění
V teplých měsících máte možnost a čas na výměnu starých oken, které už dobře netěsní. Zateplení domu novou fasádou též přinese velkou úsporu. Může to být i 45% z nákladů, které musíte vynaložit na vytápění. Ale toto je vše dost nákladné. Co se týká nového kotle pro váš dům, zde určitě bude rozhodovat mnoho faktorů, např. tepelný výkon. Ale toto je potřeba vždy dobře promyslet a poradit se s odborníky.
 prázdná půda
Několik praktických a osvědčených rad, které vám znásobí teplou pohodu domova a vás to nemusí stát mnoho peněz:
 
    v  Zateplení podlahy na půdách domů, nebo stropů v posledním podlaží domu.Toto zateplení provádějí odborné soukromé firmy i v zimě. Následně se v každé místnosti zvedne teplota až o 5°C. Nesmí pršet!
 
Tato izolace dokonale zatěsní každou skulinu a tak zabrání úniku teplého vzduchu ven a zároveň budete mít bydlení bez plísní
·         v zimě se v každé místnosti zvedne teplota až o 5°C
·         toto zateplení v horkém létě naopak zamezí prohřívání stropů
·         pokud žijete v hlučné lokalitě, tak oceníte i to, že tato izolace tlumí hluk
·         navíc se zvyšuje celková požární odolnost domu
·         příznivé ceny od 100 do300,-Kč / m²‎ (podle zvolené firmy)
 
    v  Elektrické zateplení podlahy v jakékoliv místnosti dokáže
 
·         dokonale rovnoměrně rozložit teplotu
·         můžete si podlahy zateplit svépomocně, když pod podlahy (laminátové, plavající, keramické, dřevěné apod.) položíte vykuřovací hliníkové fólie (např. značky Izofolix, Izorol, Ekofilm).
 ložnice v podkroví
Teplo pro každý domov je velmi důležité. Dotváří dokonale příjemnou atmosféru ve vašem bydlení.