Bydlení podle mého gusta

Bydlet je nejen v dnešní době, ale i v dobách minulých bylo, jednou z nejdůležitějších věcí v životě člověka, máme zde své soukromé a osobní věci, mělo by být naším útočištěm i úkrytem, místem, které sdílíme s našimi nejbližšími.
kuchyňská linka do U
Co člověk, to jiný vkus a jiné nároky. Ruku na srdce, nebylo by trochu nuda, kdyby měli všichni bydlení jako přes kopírák, stejné barvy na stěnách, stejný nábytek, obrazy, dekorace apod. Náměty, tipy a inspirace dnes najdeme především na internetu, v časopisech a obchodech s nábytkem a spotřebním zbožím, jsme zahrnování novými trendy v bydlení a designu. Rok od roku se tyto trendy mění.
Co frčí v tomto roce
Letošní rok je rokem tropických pralesů, luxusu a kultury ve stylu bohémů. Módní jsou materiály z přírody. Nábytek byste měli volit z tmavého dřeva a kůže. Z kamenů pak aktuálně dominují mramor, achát a onyx. V souladu s přírodou jsou i květinové motivy, ať už na záclonách či závěsech, při jejich výběru volte z barev neutrálních, celkový dojem by měl být svěží a navozovat optimismus. Oblíbenými jsou především květy vlčích máků. Domácnost můžete doladit svými vlastními výrobky, v Japonsku označováno jako wabi-sabi.
I milovníci kombinace černé a bílé si letos přijdou na své
Ti z vás, kdo milují černou a bílou, se těchto barev vzdát nemusí. Stejně tak sametu nebo zlata, prostě retro je stále in. Vzdát se nemusíte ani své oblíbené pohovky či sofa.
černá koupelna
Co nového do interiéru
Výrazné barvy jsou letos v popředí především co se týká dveří, interiér by měla rozzářit žlutá nebo zelená. Hranaté tvary, které vládly několik posledních let, nahrazují tvary oblé. V kontrastu s přírodou jsou i dřevodekory využívané např. u kuchyňských linek. Prim také bude hrát dřevěná koupelna v barvách dubu Arlington nebo břízy, dražší variantou je pak klasický dub či přírodní kámen.