Proč máme vlastně tak rádi tobogány a skluzavky


Umíte si představit takový aquapark bez tobogánu a bez skluzavek? Asi stěží, že? Byl by v něm pouze plavecký bazén nebo více bazénů, jenže v bazénech při plavání neužijete tolik legrace. Plavání není samo o sobě zrovna zábavné, jde o namáhavý sport a po určité době také potřebujeme odpočinout a doplnit sílu a energii. Se skluzavkou se aquapark mění na hravé hřiště pro děti a dospělé a jen stěží se najde někdo, kdo by vyhledával aquaparky jen proto, aby se tu slunil na dece a tu a tam se smočil v bazénu, aby se zas dál mohl slunit nebo si koupit zmrzlinu. Možná, že takové jedince v těchto prostorách najdete, ti tu ale zřejmě chodí pozorovat dívky v plavkách, aby se tu s některou z nich mohli seznámit a pozvat ji na rande.

dětské hřiště se skluzavkou

Vraťme se ale k obvyklému důvodu, proč si užít zábavu v aquaparcích – ke skluzavkám. Klouzání po nakloněné rovině s bezpečným dojezdem připomíná pohyb neznámým tunelem, který vyústí v nirvánu. Některým lidem to připomíná průchod dimenzemi, jimiž se probírají ve snu, a o něčem podobném se můžete dočíst i na základě prožitků z klinické smrti. Průchod dimenzemi je radostnou událostí, otevírá lidem brány do dalších světů a krásných prožitků, a tak bychom mohli vnímat i docela krátkou skluzavku pro děti.

tobogán v aquaparku

Dětská hřiště se skluzavkou jsou oblíbené venkovní prostory, kde děti tráví mnoho času, a právě skluzavka jim tu umožňuje skvělý relax. Klouzání není fyzicky namáhavé a navíc je natolik záživné, že si tu vaše ratolesti mohou hrát dlouhé hodiny. Může jim to tu připomínat božské světy, více poklidné a krásnější, než je tento, a mohou být také inspirací pro dospělé, aby už konečně přestali s válečnými konflikty a namísto dravé konkurence spolu uzavřeli dohodu o spolupráci a vzájemné pomoci. Děti mají v tomto směru lepší intuici a mohou dospělé inspirovat k přirozenějšímu a pozitivnějšímu životu.