Prodejte dům co nejvýhodněji!

·         Udělejte ten nejlepší první dojem!
Několikrát ověřená pravda. Když upravíte domovní průčelí, snáz přivábíte zraky kupujících. První dojem je opravdu nesmírně důležitý! Nejde jen o to, abyste přední část domu nahodili, i když fasáda, která je v pořádku, je samozřejmostí. Na jaké další menší či větší detaily byste neměli zapomenout? Vstupní dveře jsou to první, čeho si potenciální zájemce všimne. Věnujte jim čas a dejte je do pořádku.
letní dům
·         Ukliďte!
Odstraňte z dohledu veškerý nepořádek. Není vhodné, aby případní zájemci zakopávali o zahradní nářadí, hračky či zbytky stavebního materiálu. Prohlédněte si pozorně okna, případné nedostatky odstraňte.

·         Nezanedbávejte zahradu!
Staré ovocné stromy, přerostlé keře a tráva až do pasu nebudí právě ten nejlepší dojem! Mějte na paměti, že dům, který není přes přerostlou zeleň vidět, jen těžko prodáte. Naopak upravená zahrada, na které se nachází jak místo k odpočinku, tak například místo pro dětské hrátky, výrazně zvyšuje atraktivnost prodávaného domu.
vizualizace domu
·         Dejte interiéru novou tvář!
Nikdo Vám neradí, abyste do domu před prodejem investovali horentně vysoké částky, nicméně určité vyšperkování nemovitosti před jejím prodejem, může být tím rozhodujícím, co kupce přesvědčí! Drobné úpravy Vám mohou dokonce pomoci alespoň částečně zvýšit cenu nemovitosti a zvýšit poptávku. Než se do úprav pustíte, zamyslete se, jak vypadá nejspíš potencionální kupec Vašeho domu a které případné úpravy by nejvíce ocenil.
klíče na dlani
·         Nebojte se požádat o pomoc profesionály!
Pokud se na realizaci výše zmíněných změn necítíte či nemáte na jejich realizaci dostatek času, najměte si odborníky, kteří Vám s úpravami pomohou. Někteří lidé mají jen lepší pocit z toho, když takový úkol svěří profesionálům. Profesionál Vám může navrhnout designerská řešení, doporučit řemeslníky či zahradníky atd.