Porod vám změní tělo i mysl

Žena je od pravěku pokládána za nositele života. I když si některé ženy nechtějí dítětem nechat změnit život, stane se tak i bez toho, že by s tím souhlasili. Jak se po porodu vyvíjí ženská osobnost a do jaké míry se změní vaše samotné „já“?
novorozený kojenec

Tělo se přizpůsobí situaci, abyste na vše stačila

S pozitivním těhotenským testem nastává důležitá životní role, jakou je mateřství. Zpočátku se každé ženě představa, že může spořádat neomezené množství čehokoliv k jídlu (bez toho, aby ji to někdo vyčítal) líbí. Pak ale tisíce žen bojuje s poporodními kily, které nejdou dolů vůbec tak snadno, jak se všude říká.
Každé ženské tělo je individuální a pracuje v jiném tempu!Nelze vše, co se týče těhotenství a přibývání na váze „škatulkovat“ jen z doslechu od vašich kamarádek.
těhotná a botičky
Vaše tělo se v průběhu těhotenství musí připravit na následnou zátěž, jakou je právě porod vašeho miminka, z toho důvodu ho musíte nechat, ať přibere a tím i zesílí. Některé maminky si však dopřávají více, než je nutné, a pak se místo toho, aby se těšili z jejich miminka trápí tím, jak vypadají. Tělo se vám změní natolik, že budete muset přijmout fakt, že potrvá delší dobu, než se opět vrátí do formy (někdy i s pomocí tvrdého tréninku) na vědomí.
těhotná s plyšákem

Mysl se vám přepne na režim MÁMY

Svobodná žena, dokonce i žena, která už nosí pod srdcem dítě ještě nemá tušení o tom, do jaké míry se celé její myšlení a chápaní změní s příchodem nového člena rodiny. Po porodu se vaše mysl přepne na roli ochránce vlastního potomka, vaše potřeby půjdou stranou a všechna vaše energie se bude soustředit na vaše miminko. Už budete mámou, z toho důvodu už nebudete schopné vnímat svět a jeho dění tak vážně jako to, že máte zrovna dítě, které je na vás odkázáno.
Žádné dosavadní drby, módní výstřelky, nejnovější typ bot ani bulvár a život slavných, vás nebudou zajímat, protože budete všechnu svou pozornost situovat na ten váš malý zázrak, který máte doma. To vše pochopíte až ve chvíli, kdy to nastane a věřte, že i když máte momentálně obavy z toho, jak to zvládnete, jste na to určitě připravené, protože to jako ženy máte v sobě!