Pro koho je vhodná elektronická kniha?

elektronickou knihou se můžete též setkat pod názvem e-book. Jedná se o vymoženost s mnoha výhodami, přesto však mnozí z nás setrvávají u klasicky vázaných knih. Možná příčina může tkvět v pouhé neznalosti. Pojďme si proto říct, pro koho je vhodná elektronická kniha!
držet v ruce knihu

1.      Pro ekology

Když si uvědomíme, že na každých zhruba 80 tisíc papírů velikosti A4 musí padnout jeden až dva stromy, a připočteme energii a další materiál používaný při výrobě, je e-book z ekologického hlediska darem z nebes. Představte si, že by každý majitel knihovny vlastnil jen jednu elektronickou hračičku!
 dotyková obrazovka

2.      Pro cestovatele

Elektronická kniha ovšem nešetří pouze přírodu, ale také místo – ať už v regálu doma nebo v batůžku na cestách. Čtečka se Vám bez problémů vejde do kapsy a Vy se můžete pochlubit tím, že unesete tisíce knih, jelikož stažené najednou získají hmotnost peříčka.
 

3.      Pro noční sovy

S elektronickou knihou máte vyhráno také v případě, když si rádi čtete po večerech a Vaší partnerce nebo spolubydlícímu vadí světlo z lampičky. Ze čtečky se Vám totiž bude dobře číst i za tlumeného světla, které vydává obrazovka. Nebudete zbytečně oslněni přímým světlem a nezkazíte si zrak.
 

4.      Pro seniory

Senioři a technické vymoženosti obvykle nejdou dohromady. To ovšem neplatí pro elektronické knihy. Ovládání je totiž naprosto jednoduché, jednodušší než ovladač na televizi. Také si nemusíte pamatovat číslo stránky, na které jste skončili, jelikož čtečka zůstává ve spánkovém režimu otevřená na rozečtené stránce. Navíc je možné upravovat velikost písma, a tak je vhodná pro ty, kteří mají potíže se zrakem.
ebook kindle 

5.      Pro šetřily

Nesmíme zapomenout zmínit ani finanční stránku. Ceny tištěných knih se rok od roku zvedají, zatímco u elektronických je to právě naopak. Stačí tedy pouze udělat jednorázovou investici, kdy se dá čtečka pořídit do dvou tisíc. Velké množství elektronických knih pak můžete stahovat zdarma.