Jak platit kartou na zahraniční dovolené

Léto je za dveřmi a většina lidí vyrazí na dovolenou do zahraničí. Ať už pojedete k našim sousedům nebo do dalekých zemí jedno je stejné – platit budete muset jejich měnou. Nebo ne? Dnešní doba nám nabízí spousty možností a jednou z nich je platební karta. Jak ale platit kartou v zahraničí? Jsou stejné podmínky nebo se liší? A kde všude se na dovolené dá platit kartou? To jsou asi otázky, které vás před odjezdem na dovolenou napadají. Pokud budete cestovat po Evropě, Severní Americe nebo třeba Skandinávii bát se ničeho nemusíte a svou kartu si pohodlně přibalte s sebou – bude se vám hodit.
kreditky v kapse

Ani na hotovost nezapomínejte

Dnes se již běžně dá platit kartou i v zahraničí a to jaké poplatky vás za výběr z bankomatu nebo platba kartou v cizí zemi bude stát, záleží především na podmínkách vaší banky. Obvykle ale v rámci Evropy jsou podmínky stejné a tak se vyplatí vzít si na dovolenou platební kartu. Ovšem, ale ani na hotovost byste zapomínat neměli. Budete totiž vždycky nějaké drobné potřebovat – na poplatky na dálnicích, poplatky za WC na benzínce nebo třeba na zmrzlinu. Takže určitě nespoléhejte jen na kartu a vždy – menší obnos mějte vyměněný. Jinak se ale na platební kartu můžete spolehnout a není tak nutné u sebe nosit velký obnos rozměněných peněz.
zvětšená peněženka

Kartu vemte s sebou

Platební kartu ale přibalte také. Před odjezdem se, ale nezapomeňte podívat, jestli i ve vaší zvolené destinaci je možnost platit kartou nebo jestli tam najdete bankomat, zvláště pak jestli budou akceptovat kartu vaší banky. V některých letoviscích totiž tato možnost není, takže na to pozor. Jedná se ale spíše o ojedinělá místa – například Indie, Indonésie, Čína, Írán nebo Kuba. Ty běžně navštěvovaná – zvláště pak v Evropě bankomaty mají na každém kroku. Není od věci si tyto informace raději zjistit dopředu. Obvykle, ale není problém pohodlně za nákupy v obchodech nebo restauracích zaplatit kartou a hotovost na výlet si vybrat v bankomatu – tak jako doma.