Vybíráme čtečku elektronických knih

Elektronické knihy jsou velkým fenoménem dnešní doby, jsou velice oblíbené především proto, že spousta čtenářů už prostě nemá ve své knihovně dostatek místa a varianta čtení ze čtečky je prostě pohodlnější. Podle čeho si vybrat čtečku elektronických knih?
knihy na zadku
Typ displeje
Zásadní veličinou při nákupu čtečky elektronických knih je právě typ displeje. Ty jsou různé, od klasických jako mají tablety až po speciální tenké a matné displeje. Další věc, kterou můžete u displeje řešit je jeho podsvícení/nasvícení a dotykovost obrazovky. Tak především, matný displej je vždycky lepší, nebude se vám lesknout a bude se z něj mnohem lépe číst, navíc budete méně namáhat oči. Stejně tak je mnohem vhodnější nasvícení displeje shora (led diody po obvodu čtečky) než podsvícení displeje. Dotykovost obrazovky je na vašem uvážení, někdo ji vyžaduje, jinému vadí.
ebook s pouzdrem
Výdrž baterie
Další zásadní veličinou při nákupu čtečky je výdrž baterie. Ta je u lepších čteček až měsíc a u horších v řádu dnů. Samozřejmě většinou čím větší výdrž, tím lépe. Dobíjení čtečky nebudete muset řešit během cestování, výletů či během dovolené. Také nemusíte neustále myslet na to, zda je čtečka nabitá.
Paměť
Další věc je velikost paměti, kterou čtečka disponuje. Ta nemusí být nijak velká, protože jednotlivé knihy většinou nezaberou příliš moc místa. I tak do většiny čteček narvete celou vaši knihovnu a můžete ji mít neustále u sebe.
čtení z ebooku
Vzhled a rozměry
Vzhled čtečky by neměl být rozhodující, ale měl by být součástí rozhodovacího procesu. Čtečky většinou vypadají dost podobně jak formátově, tak barevně – buď černé, bílé či stříbrné. Vylepšit je můžete především pouzdrem, který čtečku krásně rozzáří, a zároveň ochrání před nárazem. Co se velikosti čtečky týče, je nutné zvážit, kde budete čtečku nosit. Hlavní je ale také váha čtečky, budete ji mít často v ruce a je důležité, aby se vám dobře držela.