Vyklízíme byt – sami a s dodávkou

Když jste za socialismu potřebovali rychle vyklidit byt po zemřelém příbuzném, obnášelo to spoustu starostí. Především bylo nutné někde sehnat vhodný dopravní prostředek s dostatečně velkým nákladovým prostorem. Kdo měl tažné zařízení, mohl někde shánět přívěsný vozík, ovšem neexistovaly žádné půjčovny, a tak se to muselo řešit všelijak pokoutně přes příbuzné, známé, někdy i s úplatkem lahve koňaku či kartonu cigaret.

vyklízení bytu

Pokud vám nestačil přívěs, bylo nutné objevit někoho, kdo má k dispozici oplachtovanou Avii, „dvanáctsettrojku“ nebo multikáru. Byla to doba velmi zvláštní a lidé měli, co se týče technických možností, mnohem menší manipulační prostor, než máme my dnes. Někteří lidé také tvrdí, že to byla doba „sháněcí“ – shánělo se kde co, protože na trhu byla řada nedostatkového sortimentu, vzpomeňme například banány nebo toaletní papír.

Socialismus ovšem přece jen jednu výhodu skýtal, a sice méně stresu. Byla to doba poklidnější a více času zbývalo na zábavu. Dnes musíme čelit různým nařízením a předpisům a máme mnohdy tolik povinností, že se to dá stěží zvládnout. Naštěstí jsou k dispozici služby, které oceníme právě ve chvíli, kdy nám stres začíná přerůstat přes hlavu. Kupříkladu pronájem vozidel z půjčovny dodávek.

nepořádek v bytě

Dodávku lze směle využít právě k vyklízení bytu, sklepa, garáže, dílny a všech ostatních prostor, kde se nachází předměty, s nimiž nehodláme počítat, že bychom je nějakým smysluplným způsobem využili. Do nákladového prostoru naložíte stará křesla, koberec, kuchyňskou linku, nefunkční pračku či sporák, a zamíříte s tím na sběrný dvůr.

Nezakládejte černé skládky – pronajmout si dodávku z půjčovny dodávek v Praze 4 https://www.rentcarservice.cz/pujcovna-dodavek-praha je celkem snadné, ale pokud se domníváte, že ještě snazší bude odvoz haraburdí někam za město do polí, tak na to raději zapomeňte. Zakládání černých skládek je nejen neohleduplné vůči nám všem, ale také se trestá velmi vysokými pokutami, a to by vás vyklízení přišlo na pěkné peníze!