Handmade


Máte svůj koníček, kterým jsou ruční práce rádi a uvažujete o tom, že se tím začnete i živit, ale bojíte se, že to nebude nic lehkého? Určitě si nenecháte nalhat, že se to bez obtíží neobejde, ale věřte, že důležité je vytrvat. Jako vše ostatní, i hadnmade má své zásady a pokud se jich budete držet, i přes svou náročnost to určitě půjde všechno jako po másle.
Rukodělné práce se v posledních letech dostaly do popředí a zájem o ruční výrobky je velký. A je nejen záležitostí žen, ale i mužů. Výhodou domácích produktů je to, že je v klidu vytváříte doma v pohodlí, veškerý materiál a pomůcky jsou již běžně dostupné. Můžete se tak věnovat šití, práci se dřevem, vlnou, ale také se sklem, vyrábět keramické věci apod.
klubka vlny v košíku.jpg
Jak si vydělávat svým koníčkem
Důvody, kdy se rozhodnete prodávat svoje výrobky, může být několik, od výpovědi z práce přes odchod do penze či na rodičovskou dovolenou až po krabice plné vašich výtvorů.  Motivem také může být to, že budete chtít, aby se vám investice do materiálů alespoň částečně vrátila. V první řadě se musíte rozhodnout, zda vám bude stačit pouze nějaká ta koruna na přilepšenou nebo se prodeji chcete věnovat na plno. Promyslete si tedy, než se do všeho vrhnete, jakým způsobem a hlavně kde, budete prodávat (v kamenném obchodě, na trzích, prostřednictvím internetu nebo prodej svěřit třetí osobě), podstatné také je, za jakou částku a hlavně, jak na svoje výrobky upozornit.
tvorba z keramiky.jpg
K inzerci svých výrobků můžete využít některý z webových portálů, který se na prodej zboží orientuje, počítat musíte s provizí za prodej, která ale není nijak velká. Samotná inzerce bývá zdarma.
Pokud jste kamarádi s internetem, stojí za to zkusit prodávat na svých vlastních webových stránkách, které budou zcela podle vás, musíte mít však předem promyšleno, jak oslovit a přilákat budoucí kupující.