Jak zařídit malý obývací pokoj?


Trápí vás malý obývací pokoj, který není schopen pojmout vše, o byste si přáli? Možná je na vině špatná organizace či nerespektování dispozice. Věřte, že i malý obývací pokoj se dá zařídit útulně i za předpokladu, že do něj umístíte vše, co budete potřebovat pro odpočinek i relaxaci. Rozhodně to není tak nadlidský úkol, jak by se mohlo zprvu jevit.

40403-cl116-pla000-cp000-1500x1500

Nábytek, který je funkční a zároveň strohý

Obývací pokoj mnohdy tvoří nejvelkorysejší prostor z celého domu či bytu. Ovšem když tomu tak není, je zapotřebí nad jednotlivými kusy vybavení přemýšlet. Zařizování malého obývacího pokoje s sebou přináší zamyšlení, zda dané kusy nábytku skutečně potřebujeme nebo se jedná pouze o přepych. Zařízení obývacího pokoje podléhá celé řadě faktorů od životního vkusu až po celkové dispoziční řešení. Jinak bude vypadat interiér obývacího pokoje nadšených čtenářů a jinak těch, kteří před knížkami dávají přednost televizi. Obecně se vak radí sáhnout po multifunkčním nábytku, který je možné dle potřeby rozložit a může zároveň plnit hned několik funkcí najednou. Pokud máte vysoké stropy, výhoda pro vás! Police, regály či šatní skříně si nechte vyrobit na míru, aby byl světlá výška využita do posledního milimetru.

40533-cl116-pla000-cp000-1500x1500

Osvětlení hraje prim

Malý prostor už tak působí na první prostor stísněně, nedostatečným osvětlením by se celý pocit z prostoru ještě prohloubil. Vsaďte na jedno centrální osvětlení, jaké představuje třeba lustr na lanku a doplňte ho o další funkční světla. Pokud se v obývacím pokoji rádi oddáváte čtení, je na pořadu dne velká stojací lampa, která zajistí adekvátní podmínky i ve večerních hodinách. V případě, kdy je obývací pokoj spojen i s pracovnou, bude zapotřebí osvítit pracovní desku stolu. K tomuto účelu postačí obyčejná stolní lampa, kterých je na internetu i v kamenných obchodech spousta.