Kam v létě s dětmi?


·         Zábavní parky

Po celém území naší republiky a také za hranicemi vyrůstají jako houby po dešti. Mohou být různě tematicky zaměřené nebo je to prostě spousta atrakcí pod širým nebem pro děti různých věkových skupin. Porozhlédněte se po svém okolí, které z nich máte v dojezdu nebo které jsou blízko vašeho dovolenkového pobytu. Často zaplatíte sice poměrně drahý vstup, ale zase tam můžete strávit opravdu celý den, všechny atrakce bývají v ceně a děti jsou parky opravdu nadšené. Potkáte v nich dinosaury, obří hmyz, indiány, piráty, středověké tvrze, autíčka, vláčky, trampolíny, osvěžovala, prostě to bývá směs všech možných zábavných atrakcí.
dítě na houpačce.jpg

·         Zábavní centra

Při špatném počasí, což se může v létě také často přihodit, vás zachrání krytá zábavní centra, kde si děti mohou vyzkoušet svoje sportovní dovednosti. Obvykle bývají vybavená pro děti od jednoho roku do puberty a i dospělí si tam užijí spoustu legrace a pořádně se při prolézání atrakcí zapotí a zadýchají. Větší děti můžete nechat běhat bez dozoru a věnovat se pití kávy a jedení zákusku, těm menším budete muset asistovat. Je to zaměstnání na celý den.

·         Koupaliště

Kam jinam vyrazit v parných dnech, než na koupálko, ať už přírodní nebo městské. Můžete s sebou nabalit i občerstvení na celý den, pokud se vám na místě nechce utrácet a o program máte postaráno. Jen pozor při vícero dětech, zvláště těch menších, abyste je uhlídali. Plavčíci také nemají oči všude.
umělý dinosaurus.jpg

·         Lanová centra

Najdete je u větších měst a v turistických lokalitách. Mívají vícero drah podle obtížnosti, zabaví se na nich celá rodina. Není to program na celý den, ale jako součást nějakého výletu určitě pěkné zpestření. Dospělí budou sami překvapeni, jak jim dá dráha zabrat.

·         Bobové dráhy

Bývají hlavně v horských oblastech a můžete na ně vyrazit i s menšími dětmi, cca. od 3 let. Užijete si spoustu zábavy.