Kamenný obklad nezklame

Kamenný obklad exteriéru https://www.stoneexpert.cz/kamenny-obklad-venkovni/ neznamená jen obložení obytného stavení. Vhodně zvolený materiál na obklad fasády, terasy, zídky a jiné stavby dokáže pozvednout a dotvořit celkový dojem. Vybírejte s rozmyslem. Trh vám nabízí přírodní kámen i umělý kámen, který je od toho přírodního k nerozeznání. Výhodou přírodních kamenů je jejich dlouhá životnost. Vybírejte takové materiály, které si poradí s nepřízní počasí.

house-g7fedcb635_1920

Negativem je vyšší pořizovací cena, zvlášť pokud si vyberete obklad méně tradiční. Přírodní kámen je také mnohem těžší než umělý, spočítejte si, jestli plocha, kterou se chystáte obložit tuto váhu udrží. U kamenného obkladu v exteriéru by mělo být samozřejmostí naimpregnování. Odpuzuje nejen špínu, ale především vodu, která by následkem zmrznutí mohla kámen poškodit. Naimpregnovat si obklad můžete sami. Impregnaci provádějte pouze na čistý a suchý podklad.

wall-g145d28c34_1920

S postupem práce i nákupem vhodné impregnace vám poradí ve specializovaných prodejnách zabývajících se prodejem kamenných dlažeb. I přes veškerou péči jen stěží zabráníte znečištění obkladu. S vyčištěním problém není. Můžete si vzít na pomoc vysokotlaký čistič, wapku. Proudem vody většinou potřebnou plochu bez problému vyčistíte. Najdete-li nějaké místo, které vysokotlakovému čištění odolává, pak vám nezbude než si koupit čistidlo na kámen, který větší nečistoty odstraní. Možná vás bude zajímat, zda obklad zůstane barevně stálý. Přírodní kámen barevně stálý je.

Pokud už máte obklad vybrán, zvažte jestli se do samotného obkládání pustíte sami nebo práci svěříte raději do rukou zkušeného odborníka. Jestli si přeci jen troufnete potřebnou plochu obkládat sami, nechte si poradit, jakou budete potřebovat stavební chemii. Určitě se nevyhnete nákupu penetrace, lepidla a spárovací hmoty. Vše si nakupte v dostatečném množství.