Nejlevnější bydlení


Možná už jste někdy slyšeli něco o tom, že se v krizi vyplatí koupit byt. Něco na tom pravdy opravdu je. Často si ale lidé, kteří váhají nad koupí bytu, kladou otázky, zda je vůbec ten správný čas nebo jestli je lepší koupit byt rekonstruovaný nebo raději ne. Na tyto otázky a ještě mnohem více se zaměříme právě dnes. Pokud vás to zajímá, pak byste rozhodně měli pokračovat ve čtení dále.
obrazy nad pohovkou.jpg
Možná si říkáte, jestli má vůbec smysl koupit si byt v takové Praze. Praha je sice drahá, ale může se pyšnit obrovskou dostupností a to nejen do center. Když si to ale srovnáte s takovou Ostravou, zde jsou byty poměrně levné. Možná si říkáte, proč je mezi tím takový rozdíl, když i v samotné Ostravě je dostupnost opravdu skvělá. Rozdíl je například v dostatku luxusních prostorů, velikosti a množství parků nebo třeba v míře kultury.
I když je Ostrava městem, které začíná růst, stále se potýká s nemilými problémy, protože v očích kupců stále převažují nedostatky.
Pokud si chcete opravdu pořídit svůj vlastní byt, ale nevíte kde, pak byste měli srovnávat ceny jednotlivých bytů, které se vám vážně líbí. V Praze jsou byty rozhodně nejdražší a je důležité s tím předem počítat. Na druhém místě je Brno. Dokonce i takové Karlovy Vary jsou na tom cenově podobně jako již zmiňovaná Praha.
Nejlevnější byty můžete sehnat ve městech, jako je Ostrava, Liberec nebo Hradec Králové. Cenově se liší od našeho hlavního města až o třetinu, což je opravdu dost.
prosklenná stěna obýváku.jpg
Samotný pokles cen je možné očekávat u bytů, které nejsou v nějak zvlášť zajímavých lokalitách, nebo mají špatnou dostupnost.
Často lidé při koupi bytu váhají, jestli si jej mají opravdu koupit nebo pouze pronajmout. Dříve majitelé na pronájmech dost vydělávali, ale dnes už je tomu trošku jinak.
Vybrat si byt, který již prošel rekonstrukcí, nebo byt který ji ještě za sebou nemá? Na tuto otázkou mohou být dva různé úhly pohledu. Pokud zvolíte byt rekonstruovaný, pak se nebudete muset již více starat o to, jak upravit rozvody vody, jestli vyměnit okna a mnohé další. Pokud ale zvolíte nezrekonstruovaný, pak si vše můžete upravit podle toho, jak se vám to líbí.
Doufáme, že vám náš dnešní článek pomohl v rozhodování a vy již víte, pro co se rozhodnete.