Udělejte si doma více místa

Nedostatek místa doma řeší kdejaká domácnost, na tom by nebylo nic divného. Divné však je, že většina z nich to neřeší příliš dobře, či naopak úplně špatně.

Udělejte si doma více místa

Je smutnou pravdou, že valná část domácností trpí na nedostatek obytného prostoru. Není to vůbec nic divného. Vždyť největší procento Čechů žije v panelácích, které nenabízejí svým obyvatelům zrovna dvakrát velké prostory. I proto je nucena valná část rodin podnikat různé kroky, aby dosáhly zvětšení prostoru, často ale marně. Ono to moc dobře nejde klasickou cestou, jelikož byt nafouknout nejde. To je sice pravda, ale stále existují způsoby, jak z malého pokoje udělat pokoj sice pořád malý, ale mnohem prostornější.

Klasická skříň

Samozřejmě, že asi každého hned napadne úklid. Jak taky jinak, že ano? Ovšem musí se jednat o generální úklid, kdy jde do kontejneru vše, co není vyloženě potřebné pro správný chod domácnosti. Lidé žijící v malých bytech si nemohou dovolit být příliš sentimentální k věcem, které zabírají až příliš mnoho místa. Úklid je dobrým řešením, které je navíc zdarma. Pak je tu ještě jedna možnost, která se ale může docela prodražit, a sice koupě vestavěných skříní na míru Praha Sten-skrine.

Skříně v ložnici

Moderní nábytek

Jak ale koupě nového nábytku může pomoci s nedostatkem místa doma? Na to je jednoduchá odpověď. Vestavěné skříně na míru jsou jedinečné v tom, že nezabírají prakticky žádné místo. Ne, nenacházejí se někdy mimo náš časoprostor, ale s trochou nadsázky možná i ano. Jsou totiž uloženy ve stěnách. Díky tomu jsou z nich viditelné pouze dveře, které zabírají opravdu jen minimum místa. Co se stěn týče, ty mohou mít v podstatě jakýkoliv tvar. Je jedno, jestli jsou rovné či vlnité. Zásadní je kvalita a hlavně tloušťka. Většina zdí však plně vyhovuje.

Na materiálech nešetřit

Hodně lidí dělá chybu, že si tento druh nábytku nechávají zhotovit z méně kvalitních materiálů a pak se diví, že do pár let mají skříně tendenci se rozpadat. Ono není ani divu. Fakt, že se nacházejí většinou svého objemu ve skříní ještě neznamená, že nepodléhají zkáze. Je tedy lepší v tomto případě na materiálu nešetřit.